Aktualności

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, należący do Waste-Klastra, zaprasza na konferencję

2016-09-21


miniaturka

30th ICP Vegetation Task Force Meeting to jedna z największych konferencji międzynarodowych z zakresu monitoringu i biomonitoringu powietrza organizowana w dniach od 14 do 17 lutego w Poznaniu. Organizatorem tego wydarzenia jest między innymi uczestnik naszego Klastra – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

ICP Vegetation – jest to Międzynarodowy Program Współpracy dotyczący wpływu zanieczyszczeń powietrza na rośliny uprawne, naturalne i półnaturalne. Program prowadzony jest w ramach Konwencji Genewskiej ONZ z 1979 roku dotyczącej przenoszenia zanieczyszczeń powietrza na dalekie odległości. W ramach programu prowadzone są szeroko zakrojone badania nad wpływem zanieczyszczeń powietrza na różne gatunki roślin, w szczególności uprawne. Co roku uczestnicy i eksperci z tego zakresu spotykają się, aby omówić problematykę badań oraz określić kierunki dalszych prac prowadzonych na całym świecie.

W tym roku po raz pierwszy ICP Vegetation Task Force Meeting odbędzie się w Polsce.
Organizatorzy zachęcają do udziału w wydarzeniu oraz wsparcia sponsorskiego.

Szczegółowy informacji udziela Pani Agnieszka Wolna-Maruwka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: amaruwka@up.poznan.pl

Podbierz Ofertę sponsorską w postaci pliku PDF.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje