Aktualności

Przygotuj swoją firmę do eksportu/sprzedaży zagranicznej

2017-03-08


miniaturka

Podjęcie sprzedaży zagranicznej wiąże  się z szeregiem działań i przygotowań, które należy podjąć z dużym  wyprzedzeniem wobec planowanego wejścia na obcy rynek. Przedsiębiorcy  zainteresowani eksportem, oprócz dobrze przemyślanego produktu lub  usługi, powinni posiadać wiedzę prawną, marketingową, zaplecze finansowe  oraz strategię logistyczną, aby wnikliwie przeanalizować potencjał  przedsiębiorstwa. Jest to niezbędne do podjęcia decyzji o strategii  działania dot. rozpoczynania lub rozwijania procesu umiędzynarodowienia  swojej firmy. Pomocna w tym zakresie będzie z pewnością ocena stopnia przygotowania firmy do wejścia na nowy rynek bądź rozwoju na nim.  Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy na bezpłatne szkolenie  poświęcone zagadnieniom eksportu oraz tworzenia pozycji konkurencyjnej  firmy. Szkolenie odbędzie się 28 marca (wtorek) w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

ZAPISZ SIĘ

Program spotkania:

08:45–09:00
    Rejestracja i poranna kawa
09:00–09:30
    Determinanty i korzyści z rozwoju eksportu
09:30–10:45
    Ocena przygotowania firmy do eksportu
10:45–11:00
    Przerwa kawowa
11:00–12:00
    Analiza pozycji konkurencyjnej firmy – benchmarking, metoda punktowa
12:00–13:30
    Analiza pozycji konkurencyjnej firmy – wewnętrzne i zewnętrzne elementy konkurencyjności
13:30–14:00
    Lunch
14:00–15:00
    Analiza pozycji konkurencyjnej firmy – analiza SWOT
15:00–15:30
    Pozycja rynkowa jako punkt wyjścia dla określenia celów strategicznych firmy

Rejestracja trwa do 24 marca  (piątek). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność  zgłoszeń za pośrednictwem formularza elektronicznego.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Anna Klimaszewska: ak@ppnt.poznan.pl; 61 827 97 70

Agata Wylegała: aw@ppnt.poznan.pl; 61 827 97 71

Szkolenie poprowadzi Janetta Sałek – absolwentka  Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, przez 12 pracowała jako doradca  Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji w  Poznaniu. Świadczyła usługi konsultingowe z zakresu strategii rozwoju  przedsiębiorstw, w tym na potrzeby pozyskiwania dofinansowań unijnych.  Ekspert z zakresu wprowadzania produktów i firm na rynki zagraniczne tj.  pozyskiwania zagranicznych kontrahentów dla klientów krajowych,  tworzenia strategii rozwoju przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych,  tworzenia strategii finansowania działań na rynkach zagranicznych,  tworzenia planów rozwoju eksportu. Posiada doświadczenie w dziedzinie  handlu zagranicznego obejmujące m.in. transakcje w handlu zagranicznym,  handel międzynarodowy, prawo międzynarodowe, negocjacje handlowe, cło i  podatki w eksporcie, finansowanie handlu zagranicznego, ryzyko w handlu  zagranicznym, współpraca z partnerami handlowymi i pośrednikami na  rynkach zagranicznych.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje