Aktualności

Z rozporządzeniem REACH dookoła Polski – bezpłatne seminarium

2017-10-06


miniaturka

REACH to unijne rozporządzenie, które ma  na celu ochronę środowiska i zdrowia człowieka przed negatywnymi  skutkami substancji chemicznych. W związku z tym, wszystkie podmioty,  które stosują lub wprowadzają do obrotu produkty chemiczne, powinny  wypełniać obowiązki wynikające z tych przepisów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przede  wszystkim mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, ośrodek Enterprise  Europe Network, działający przy Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym  organizuje bezpłatne seminarium, dotyczące rozporządzenia REACH ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków, wynikających z rejestracji pełnej, która będzie obowiązywać od 1 czerwca 2018 roku. Seminarium odbędzie się 14 listopada od 9:00 do 14:30 w PPNT (ul. Rubież 46H, sala 154).

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgodnie z przepisami, jeżeli firma nie zarejestruje swojej substancji w  określonym terminie, nie będzie mogła jej produkować/importować i  wprowadzać na rynek UE. Proces rejestracji jest na tyle skomplikowany i  kosztowny, że do działania należy przystąpić wcześniej. Podczas  seminarium przedstawione zostaną różne możliwości pomocy i wsparcia oraz  sposób postępowania podczas dokonywania rejestracji substancji.  Spotkanie poprowadzi Monika Wasiak-Gromek i Krzysztof Domański z Biura  ds. Substancji Chemicznych, Krajowego Centrum Informacyjne ds. REACH i  CLP.

Pobierz agendę wydarzenia w PDF.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Anną Klimaszewską, anna.klimaszewska@ppnt.poznan.pl, 61 827 97 70 lub Grzegorzem Cieślą, grzegorz.ciesla@ppnt.poznan.pl, 61 827 97 46.

Seminarium „Z rozporządzeniem REACH dookoła Polski; Rejestracja 2018 w pigułce” jest współfinansowane ze środków Enterprise Europe Network, które działa przy Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje