Aktualności

Wspieramy w pozyskiwaniu finansowania z tzw. „szybkiej ścieżki”!

2017-11-19


miniaturka

Coraz mniej czasu pozostało przedsiębiorcom na złożenie wniosku w ramach poddziałania PO IR 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” (tzw. szybka ścieżka) prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Eksperci Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego pomogą przygotować dokumenty, które znacząco podniosą jakość wniosków składanych w ramach „szybkiej ścieżki”.

Termin składania wniosków w tym konkursie mija 29 grudnia br. Nie pozostało więc wiele czasu, a chętnych jest sporo. Dodatkowo, aby  złożyć wniosek przedsiębiorca musi dołączyć wyniki tzw.  „badania stanu techniki” poświadczające, że wynalazek, na którego rozwój firma chce pozyskać dofinansowanie, faktycznie jest przełomowy i  innowacyjny. Poznański Park Naukowo-Technologiczny świadczy usługę badania stanu techniki z wykorzystaniem jednej z najlepszych baz danych, PatSnap.

Jak może wpłynąć ona na ocenę konkursowej aplikacji wyjaśniamy na naszym firmowym blogu w artykule Badanie stanu techniki i inne analizy patentowe czyli krótko o „szybkiej ścieżce” do pieniędzy z NCBiR

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców do kontaktu. Doradcy PPNT pomogą ustalić, na ile projekt jest przełomowy i jak wyróżnia się wśród innych podobnych rozwiązań w kraju i na  świecie.

***

Konkurs w ramach poddziałania PO IR  1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez  przedsiębiorstwa” dedykowany jest zarówno dużym, jak i małym i średnim  przedsiębiorstwom. W jego ramach można uzyskać dofinansowanie na badania  przemysłowe i prace rozwojowe ułatwiające wprowadzenie na rynek innowacyjnych wynalazków. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ncbr.gov.pl.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje