Aktualności

Warsztaty z MERLINEM – czas start!

2018-03-14


miniaturka

Rusza cykl nowoczesnych warsztatów pomagających innowatorom zawojować rynek. Pierwsze spotkanie już 17 kwietnia w PPNT, poruszymy temat „Lean Startup”. Warsztaty dedykowane są naukowcom i przedsiębiorcom, którzy otrzymali  wcześniej grant z programu Horyzont2020 i/lub poszukują pomocy w  rozkręceniu biznesu opartego o prowadzone badania.

Kiedy dostałaś grant badawczy z UE sądziłaś, że po projekcie uda się  „zrobić na tym biznes”? Może już prowadzisz firmę i liczyłeś, że  pozyskane wsparcie z Horyzontu 2020 przeniesie ją w kolejną fazę  rozwoju? A może jesteś naukowcem i po prostu chcesz zyskać wiedzę o prowadzeniu  firmy, która tym razem spełni nowoczesne wymagana rynkowe i umożliwi Ci  globalny rozwój. Szukasz warsztatów zaprojektowanych zgodnie z  nowoczesnymi trendami start-upowymi?

Mamy coś dla Ciebie! W ramach projektu „Merlin” zapraszamy na szereg warsztatów i spotkań, które mogą być odpowiedzią  na Twoje potrzeby związane ze stworzeniem i rozwojem firmy dedykowanej  komercjalizacji badań naukowych. Na początek sięgniemy po  metodologię lean dopasowaną do potrzeb startupów. Zapraszamy na warsztat  „Lean statup”, w trakcie którego podpowiemy jak wykorzystać to  podejście do zarządzania procesem, aby usprawnić tworzenie i testowanie  rozwiązań bliskich klientom.

Lean Startup

I spotkanie w ramach projektu Merlin, 17 kwietnia 2018, godz. 9:00

PPNT, ul. Rubież 46

BIORĘ UDZIAŁ

Merlin to poza warsztatami także webinaria, meet-upy z potencjalnymi  klientami i inwestorami, networking oraz szansa na włączenie w działania  sieci Startup Europe. Dzięki finansowaniu z Programu Horyzont 2020  wsparcie w projekcie Merlin realizowane jest bezpłatnie! W kolejnych  kilkunastu miesiącach będziemy przybliżać uczestnikom spotkań tematy  takie jak: Business Model Canvas, Customer Discovery, Enterprenurial  Mindset, Interpreting the Customer, User Experience czy Lean Hardware. 

Jeśli masz jakieś pytania śmiało je zadaj na: natalia.rymarczuk@ppnt.poznan.pl

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje