Aktualności

BYLIŚMY W KONINIE NA TARGACH OZE!

2022-11-25


miniaturka
W dniach 11-12 października br., w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie odbyły się Targi Odnawialnych Źródeł Energii. Wzięliśmy udział w tym wydarzeniu a Poznański Park Naukowo-Technologiczny reprezentowali: Agata Materna, Roman Niedzielski oraz Bartłomiej Walczak.

 

Targi miały charakter międzynarodowy i odbywały się pod hasłem „Nowa Energia w Regionie”. Wśród wystawców znaleźli się przedsiębiorcy z branży OZE z obszaru Wielkopolskiej Doliny Energii oraz z zagranicy a także przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu.

Główne cele Targów Odnawialnych Źródeł Energii to:

- przedstawienie nowoczesnych technologii w obszarze czystej i zielonej energii,

- zaprezentowanie produktów i ekonomicznych rozwiązań jak oszczędzić koszty energii,

- zdobycie wiedzy na temat oferty finansowania projektów inwestycyjnych oraz programów dotacyjnych, innowacyjnych form eko spalania oraz

- nawiązanie cennych kontaktów biznesowych, krajowych i zagranicznych.        

Drugiego dnia organizowanych Targów, Agata Materna z Zespołu Rozwoju Biznesu i Inwestycji Kapitałowych opowiedziała o projekcie GreenTech 2.0, który umożliwia klastrom zielonych technologii wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw w wykorzystaniu możliwości wzrostu, innowacji w usługach, zasobooszczędnych rozwiązań, trakcji rynkowej, znajdowaniu inwestycji i internacjonalizacji.

Uczestnikiem Targów OZE w Koninie był także jeden z lokatorów Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego – firma Polbiotech Laboratorium Sp. z o.o., która zajmuje się monitoringiem, nadzorem oraz doradztwem dla biogazowni rolniczych.

Organizatorem Targów Odnawialnych Źródeł Energii jest Miasto Konin w ramach projektu pn. „Budowa i promocja marki: Wielkopolska Dolina Energii”.Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje