Aktualności

PIERWSZA WIZYTA BIZNESOWA W RAMACH DZIAŁANIA CLUSTERXCHANGE W PROJEKCIE GREENTECH 2.0

2023-04-03


miniaturka
WE WTOREK, 28 MARCA BR., ROZPOCZĘŁA SIĘ PIERWSZA WIZYTA BIZNESOWA W RAMACH DZIAŁANIA CLUSTERXCHANGE W PROJEKCIE GREENTECH 2.0.

 

 

Pierwszego dnia zaplanowanej wizyty goście z Finlandii oraz Szwecji odwiedzili Poznański Park Naukowo-Technologiczny.

W pierwszej kolejności zapoznali się z działalnością PPNT, a także mieli okazję zobaczyć teren Parku – podczas spaceru, który zakończył się wizytą w Poznańskim Laboratorium Radiowęglowym C14. Wizyta stworzyła okazję do wysłuchania wystąpień na wiele ciekawych zagadnień, chociażby dot. rozpoczęcia biznesu w Polsce i Enterprise Europe Network PPNT. Uczestnicy porozmawiali także z przedstawicielami firmy Symbiosis oraz zapoznali się z działalnością firm-lokatorów Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego:  Apollogic, Expansio, Roboty CNC, ITTI oraz Viltspot.

Podczas trzydniowej wizyty przedstawiciele firm odwiedzą także Poznański Instytut Technologiczny – Sieć Badawcza Łukasiewicz. Będzie to okazja nie tylko do zapoznania się z działalnością jednostki, ale także udziału w sesjach matchmakingowych z udziałem ekspertów.

Ostatni punkt w agendzie to wizyta Biura Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa oraz Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania. Tego dnia firmom przybliżona zostanie koncepcja Smart City Poznań i usłyszą oni więcej o możliwościach rozwoju miasta.

Więcej o GreenTech 2.0 możecie przeczytać na stronie projektu.

GREEN TECH 2.0

Firmy, które pojawiły się dzisiaj w Parku to Green Buffers oraz Sykli.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje