Aktualności

HACKATON EU SPARKS FOR CLIMATE - ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

2024-07-22


miniaturka

ZMIANY KLIMATYCZNE STANOWIĄ JEDNO Z NAJWIĘKSZYCH WYZWAŃ WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA, KTÓRE WPŁYWA NA KAŻDY ASPEKT NASZEGO ŻYCIA. HACKATHON EU SPARKS FOR CLIMATE TO DOSKONAŁA OKAZJA, ABY ZAANGAŻOWAĆ SIĘ W DZIAŁANIA NA RZECZ OCHRONY KLIMATU. 


Poznański Park Naukowo-Technologiczny jest współorganizatorem hackatonu EU Sparks for Climate: European Citizens Hackathon Championship. Wydarzenie odbędzie się w formie online, w dniach 29 – 31 sierpnia 2024 roku.





NA CZYM POLEGA KONKURS?

Hackaton EU Sparks for Climate: European Citizens Hackathon Championship to wirtualny konkurs, którego celem jest promowanie zaangażowania obywateli w naukę, waloryzację badań naukowych oraz wspieranie innowacji mających realny wpływ na walkę ze zmianami klimatycznymi. Zadaniem zgłoszonych zespołów jest stworzenie innowacyjnego rozwiązania technologicznego i społecznego, które będą odpowiedzią na wyzwania klimatyczne.

DLA KOGO JEST HACKATHON?

Wydarzenie jest skierowane do osób chcących zaangażować się w działania prośrodowiskowe oraz do badaczy, naukowców, innowatorów, którzy mogą zaproponować rozwiązania wyzwań klimatycznych w Polsce, Europie czy regionie. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 16 lat. Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim, natomiast zespoły mogą pracować nad swoimi rozwiązaniami w języku polskim.

JAKIE SĄ KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA?

Dwie najlepsze drużyny z każdego kraju wezmą udział w międzynarodowym finale, który odbędzie się w październiku. Każdy z trzech zwycięskich zespołów otrzyma nagrodę w wysokości 5000 EUR. Dodatkowo, zwycięzcy otrzymają wsparcie w kampanii crowdfundingowej, dostęp do sieci inwestorów i pomoc w rozwoju swojego rozwiązania.

Udział w hackathonie to również szansa na zdobycie cennego doświadczenia, nawiązanie nowych kontaktów i wsparcie w realizacji własnych projektów.

Rejestracja jest możliwa na stronie z poniższego linku. Tam znajduje się także więcej informacji.

SPRAWDŹ

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Michałem Wujewskim: mw@ppnt.poznan.pl

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje