2018-03-14
Rusza cykl nowoczesnych warsztatów pomagających innowatorom zawojować rynek. Pierwsze spotkanie już 17 kwietnia w PPNT, poruszymy temat „Lean Startup”. Warsztaty dedykowane są naukowcom i przedsiębiorcom, którzy otrzymali wcześniej grant z programu Horyzont2020 i/lub poszukują pomocy w rozkręceniu biznesu opartego o prowadzone badania.
Kiedy dostałaś grant badawczy z UE sądziłaś, że po projekcie uda się „zrobić na tym biznes”? Może już prowadzisz firmę i liczyłeś, że pozyskane wsparcie z Horyzontu 2020 przeniesie ją w kolejną fazę rozwoju? A może jesteś naukowcem i po prostu chcesz zyskać wiedzę o prowadzeniu firmy, która tym razem spełni nowoczesne wymagana rynkowe i umożliwi Ci globalny rozwój. Szukasz warsztatów zaprojektowanych zgodnie z nowoczesnymi trendami start-upowymi?
Mamy coś dla Ciebie! W ramach projektu „Merlin” zapraszamy na szereg warsztatów i spotkań, które mogą być odpowiedzią na Twoje potrzeby związane ze stworzeniem i rozwojem firmy dedykowanej komercjalizacji badań naukowych. Na początek sięgniemy po metodologię lean dopasowaną do potrzeb startupów. Zapraszamy na warsztat „Lean statup”, w trakcie którego podpowiemy jak wykorzystać to podejście do zarządzania procesem, aby usprawnić tworzenie i testowanie rozwiązań bliskich klientom.
Lean Startup
I spotkanie w ramach projektu Merlin, 17 kwietnia 2018, godz. 9:00
PPNT, ul. Rubież 46
Merlin to poza warsztatami także webinaria, meet-upy z potencjalnymi klientami i inwestorami, networking oraz szansa na włączenie w działania sieci Startup Europe. Dzięki finansowaniu z Programu Horyzont 2020 wsparcie w projekcie Merlin realizowane jest bezpłatnie! W kolejnych kilkunastu miesiącach będziemy przybliżać uczestnikom spotkań tematy takie jak: Business Model Canvas, Customer Discovery, Enterprenurial Mindset, Interpreting the Customer, User Experience czy Lean Hardware.
Jeśli masz jakieś pytania śmiało je zadaj na: natalia.rymarczuk@ppnt.poznan.pl
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje