2021-04-20
28 kwietnia zapraszamy na webinar Przemysł 4.0 – krajowe i europejskie źródła finansowania transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, który PPNT organizuje przy współpracy z PARP.
Będziemy sięgać do źródła informacji o ważnych konkursach dla przedsiębiorców, które pozwalają uzyskać dofinansowanie na działania, związane z transformacją technologiczną w firmie.
Przedstawiciele PARP o konkursach Przemysł 4.0 i Granty na Eurogranty
Zastępca Dyrektora, Departament Analiz i Strategii PARP, Izabela Banaś przedstawi szczegóły, dotyczące pilotażowego konkursu PARP PRZEMYSŁ 4.0.
Kierowany jest do małych i średnich przedsiębiorców, którzy działają w branży produkcyjnej i planują wdrożyć zmiany w zakresie cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji. Nabór wniosków ruszy 28 kwietnia i potrwa do 30 czerwca, a maksymalna kwota dofinansowania to 800 000 zł.
Każdy, kto planuje ubiegać się o środki Programów Unii Europejskiej, w szczególności: Kreatywna Europa, LIFE, Horyzont Europa czy Single Market Programme, może wysłuchać prelekcji Renaty Gajewskiej-Kostro, Kierownika Departamentu Internacjonalizacji Przedsiębiorstw PARP.
Dowiecie się wszystkiego o zasadach konkursu Granty na Eurogranty, dzięki któremu można zdobyć środki na pokrycie kosztów przygotowania projektu w ramach wskazanych programów UE. Konkurs ogłoszony został 25 lutego, a nabory podzielone na rudny potrwają do 27 stycznia 2022. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły ubiegać się o wsparcie maksymalnie do kwoty do 280 060 zł.
EIC Accelerator na rzecz przełomowych rozwiązań
Celem konkursu EIC Accelerator jest wsparcie przełomowych odkryć tworzących rynki i ekosystemy, które sprzyjają innowacyjności, a także dofinansowanie projektów o przełomowym znaczeniu, innowacyjnym charakterze i potencjale do ekspansji.
O tym instrumencie, ścieżkach finansowania oraz procesie aplikowania opowie Michał Wujewski, Konsultant Projektów Europejskich RPK Poznań.
DIH4Future – bezpłatne doradztwo dla firm w zakresie transformacji cyfrowej
Przybliżymy działalność i możliwości wsparcia w ramach DIH4Future, czyli hubu innowacji cyfrowych, którego celem jest m.in. wzmocnienie kultury innowacji, planowanie zmian, a w rezultacie testowanie i wdrażanie nowych rozwiązań z zakresu IT. O szczegółach projektu, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, opowiedzą przedstawiciele PPNT: Piotr Nędzewicz, Koordynator DIH4Future oraz Jan Chełkowski, Konsultant DIH4Future.
10:55 – 11:15 Sesja Q&A
12:05 – 12:30 Sesja Q&A
Do zobaczenia!
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje