Użytkowanie, usuwanie, transport i utylizacja wyrobów azbestowych podlegają restrykcyjnym przepisom prawa.
Informacja o obecności włókien azbestowych w materiałach budowlanych, które mają być użyte bądź już występują w budynkach może być więc kluczowa dla dalszej budowy, remontu, rozbiórki czy sprzedaży nieruchomości.
Firmom rozbiórkowym i handlującym materiałami z rozbiórki budynków, zajmującym się usuwaniem azbestu, samorządom, zarządcom oraz właścicielom nieruchomości, polecamy miarodajne badanie występowania włókien azbestu w materiałach budowlanych, wykonywane w poznańskim laboratorium Waste-Klaster.
Z próbki dostarczonego do laboratorium materiału, podejrzanego o obecność azbestu, pobierane są wiązki włókien, które następnie badane są metodą mikroskopii optycznej w świetle spolaryzowanym. Wynik badania zależy od tego, czy pobrane włókna wykazują właściwości optyczne charakterystyczne dla azbestu.
Sprzęt wykorzystywany w badaniu został skonfigurowany, wzorując się na bogatym doświadczeniu laboratoriów brytyjskich, dzięki czemu stosowane wyposażenie i procedury badawcze odpowiadają najwyższym światowym standardom.
Badaniom poddajemy elementy konstrukcyjne budynku, gruz, odpady budowlane, izolację termiczną, rury ciepłownicze, itp.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje